Mechové stěny

4

KRÁSA TÉMĚŘ BEZ PÉČE

Mechová stěna je symbiózou přírodního materiálu a moderního designu. Oblíbená interiérová dekorace, která oživí každou místnost, kancelář nebo recepci a vydrží v krásném stavu mnoho let.

Mechové stěny vyrábíme z přírodního stabilizovaného mechu a jejich výhodou je, že nepotřebují téměř žádnou péči. Protože se obejdou bez údržby, nepotřebují světlo ani vodu, patří mezi vyhledávané dekorace bytů, kanceláří nebo restaurací.

Skvělé akustické vlastnosti a výbornou absorpci hluku mechových stěn oceníte například při poradách. Mechové stěny jsou také vhodné do relaxačních místností v kancelářských budovách.

Stabilizovaný vysušený mech nepotřebuje zalévat ani žádnou jinou péči. Pokud se na mechový obraz usadí prach, může se na jeho odstranění použít fén s nižším stupněm teploty.

Pokud se nepovažujete za zdatného pěstitele rostlin nebo prostě nemáte možnost rostliny pěstovat, právě pro vás je ideální mechová stěna nebo mechový obraz.

Mechová stěna Graseko_1

JAK TO CELÉ PROBÍHÁ

Rozhodnete se, že se na nás obrátíte. Následně se s vámi domluvíme, jakou máte představu a zašleme vám cenovou nabídku. Pak už to běží jako po másle.

Naše šikovné aranžérky vyrábí mechové stěny a obrazy tak, že mech nejdříve nalepí v dílně na překližku nebo OSB desku a tu pak na místě zavěsíme nebo připevníme ke stěně a doladíme spoje a okraje. U menších objednávek si klidně můžete instalaci provést svépomocí.

Velmi často instalujeme mechové stěny nebo obrazy v dřevěném i kovovém rámu. Mechový obraz nebo mechová stěna také vypadá velmi dobře bez rámu, pokud je mírně zapuštěná do obkladu nebo zdi.

Mechové stěny a obrazy vyrábíme z plochého, kopečkového i lišejníkového mechu. Rádi vám naceníme jakoukoliv kombinaci nebo typ mechové dekorace.

Mechová stěna Graseko_2

PLOCHÝ MECH

Tento typ mechu nazývaný Flat moss se používá k vyplnění plochy nebo jako podklad pro mechové stěny se stabilizovanými rostlinami. Rádi využíváme barevnou odlišnost těchto mechů i jejich různou výšku. Plochý mech se nejčastěji kombinuje s kopečkovým mechem a vytváří se tak obrazy a stěny s atraktivním členitým vzhledem.

Mechová stěna Graseko_3

KOPEČKOVÝ MECH

Tento bochánkový typ mechu, nazývaný Ball moss, je mezi zákazníky velmi oblíbený. Jeho jasně zelená barva působí svěže a v mechových obrazech a stěnách vytváří moderní 3D efekt. Kopečkovým mechem můžete pokrýt celou plochu, nebo kombinovat s jinými typy mechů.

Mechová stěna Graseko_4

PROVÁNSKÝ MECH

Z našeho pohledu nejpřirozenější typ mechu, nazývaný Provence moss. Patří mezi naše nejoblíbenější a kombinuje přirozený vzhled plochého mechu a bochánkový tvar podobný kopečkovému mechu. Provance mech je prostě top.

LIŠEJNÍKOVÝ MECH

Velmi jemný lišejníkový mech nazývaný Reindeer moss je vhodný jak na malé obrazy, tak na velké plochy. Jeho využití je všestranné díky krásnému jemnému vzhledu, velkému množství nabízených barev a skvělých akustických vlastností. Vytvořit z něj můžete různobarevné dekorace.

Mechová stěna Graseko_6
Zpět do obchodu