Zelené fasády

fasada

KRÁSNÉ A FUNKČNÍ

Představujeme vám inovativní vertikální systém Graseko® pro snadné vytvoření živé zelené fasády, vyvinutý českými odborníky a vyráběný doma, v České republice.

Živá zelená fasáda Graseko® zaručeně dodá vaší budově krásný a originální vzhled, protože se v závislosti na ročním období průběžně mění. Používáme stálezelené rostliny, aby byla živá stěna celoročně krásná a funkční. Vaši zelenou fasádu Graseko® bude každý obdivovat.

Naše živá zelená fasáda pomůže ochránit váš dům před přímým slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Představuje účinný způsob, jak snížit vnitřní teplotu budovy v létě a v zimě naopak zvýšit účinnost zateplení. Rostliny zelené fasády obohacují biologickou rozmanitost prostředí a absorbují látky znečišťující ovzduší. Díky použití minerálního substrátu a rostlin zelená fasáda velmi účinně absorbuje hluk. 

Zelena fasada - Ziva stěna Graseko_1

ZELENÁ FASÁDA GRASEKO

Systém zelené fasády Graseko® je tvořen horizontálními nosnými lištami, závěsnými truhlíky s rostlinami a automatickým zavlažovacím systémem. Je kompatibilní s různými typy nosných fasádních systémů nebo může být jednoduše instalován přímo na zeď.

Velkou oporou při návrhu zelných fasád Graseko® je nám naše více než dvacetiletá zkušenost v zahradnickém oboru a v zavlažovacích systémech. Naše bohaté zkušenosti a znalosti jsou zárukou, že pro vás vytvoříme celoročně zelenou živou stěnu, která bude atraktivní a funkční ve všech ročních obdobích.  

Zelena fasada - Ziva stěna Graseko_2

ZAVLAŽOVÁNÍ ZELENÉ FASÁDY

Zavlažovací systém zelené fasády Graseko® je efektivní a díky nízké spotřebě vody šetrný k životnímu prostředí. Kapkovací potrubí vede přímo v truhlících, každá rostlina má svůj kapkovač a dostává přesné množství vody. Nedochází tak k prolévání celých segmentů živé stěny, ale k cílenému a úspornému dávkování kapek vody k jednotlivým rostlinám.

Zavlažovací systém můžeme napojit na vodovodní přípojku, vodní zásobník nebo studnu. Zavlažování spouští wifi řídící jednotka, která se jednoduše programuje a ovládá aplikací v mobilu. O dávkování vody do zavlažovacího systému zelené fasády se starají elektronické spouštěcí ventily, vlhkost minerálního substrátu monitoruje senzor. Po ukončení závlahy se z venkovní části závlah automaticky vypustí zbývající voda pomocí samovypouštěcích ventilů.

Zelena fasada - Ziva stěna Graseko_3

PŘEDNOSTI SYSTÉMU GRASEKO

 • Jednoduchá instalace
 • Objemné truhlíky
 • Úsporná závlaha
 • Čištění vzduchu
 • Zvlhčení vzduchu
 • Absorpce hluku
 • Tepelná izolace
 • Snadný servis
 • Odolné materiály
 • Reakce na oheň třídy B

MÁTE OTÁZKY? OZVĚTE SE NÁM!

Budeme rádi, když se na nás obrátíte se svou představou o zelené fasádě. Jsme zvyklí pracovat na náročných projektech a pro náročné zákazníky. Společně si projdeme, jaké jsou možnosti a jak nejlépe vymyslet vaši zelenou fasádu. Klidně nám zavolejte, napište nebo se zastavte do jednoho z našich showroomů.

Kontaktovat
 
 
 
 
 
graseko_eu
Zpět do obchodu