Zelené fasády

fasada

KRÁSNÉ A FUNKČNÍ

Představujeme vám inovativní vertikální systém Graseko pro snadné vytvoření živé zelené fasády, vyvinutý českými odborníky a vyráběný doma, v České republice.

Živá zelená fasáda Graseko zaručeně dodá vaší budově krásný a originální vzhled, protože se v závislosti na ročním období průběžně mění. Používáme stálezelené rostliny, aby byla živá stěna celoročně krásná a funkční. Vaši zelenou fasádu Graseko bude každý obdivovat.

Naše živá zelená fasáda pomůže ochránit váš dům před přímým slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Představuje účinný způsob, jak snížit vnitřní teplotu budovy v létě a v zimě naopak zvýšit účinnost zateplení. Rostliny zelené fasády obohacují biologickou rozmanitost prostředí a absorbují látky znečišťující ovzduší. Díky použití minerálního substrátu a rostlin zelená fasáda velmi účinně absorbuje hluk.Zelena fasada - Ziva stěna Graseko_1


ZELENÁ FASÁDA GRASEKO

Systém zelené fasády Graseko je tvořen horizontálními nosnými lištami, závěsnými truhlíky Graseko Wall Box s rostlinami a automatickým zavlažovacím systémem. Je kompatibilní s různými typy nosných fasádních systémů nebo může být jednoduše instalován přímo na zeď.

Montážní horizontální lišta pro truhlíky Graseko Wall Box je vyrobena z pozinkovaného plechu tl. 1,5mm. V liště jsou dvě velikosti otvorů. Průměr 8 mm je určen pro uchycení ke zdi nebo nosné konstrukci, otvor průměru 5 mm je opatřen závitem a slouží k upevnění truhlíku Graseko Wall Box.Zelená fasáda - Živá stěna Graseko_39
Horizontální lišty se instalují na rovnou nosnou plochu a na výšku jsou mezi sebou vzdálené 20 cm. Lišty je možné instalovat přímo na zeď. Můžete zkombinovat různé délky lišt, abyste docílili požadované šířky živé stěny. Díky pevnému spojení truhlíků s lištou je vertikální systém Graseko bezpečný a lze jej použít i pro velké živé stěny.

Na 1 m lišty se instaluje 5 truhlíků Graseko Wall Box šířky 20 cm. Na lištu délky 2 m tedy použijete 10 truhlíků.Zelená fasáda - Živá stěna Graseko_43
Truhlík Graseko Wall Box pro zelené fasády  je vyroben ze speciálního polypropylenu se samozhášecí přísadou. Je je pevný, pružný a odolný vůči UV záření i mrazu. Je určen hlavně pro zelené fasády a venkovní živé stěny. Dodává se v matné antracitové barvě (RAL 7016), na objednávku jsme vám schopni vyrobit truhlíky v barvě listová zelená (RAL 6002). Vertikální systém Graseko s truhlíky Graseko Wall Box 2 splňuje hodnocení reakce na oheň třídy B a má Stavební technické osvědčení. 25 ks truhlíků Graseko Wall Box = 1 m2 živé stěny.Zelená fasáda - Živá stěna Graseko_45
Hydroponický truhlík je určen pro jednu rostlinu. Má nadstandardní objem 2,8 l, což umožňuje rostlině vytvořit silný a odolný kořenový systém. Kořeny rostlin v živé stěně nejsou navzájem prorostlé a je velmi snadné provést výměnu rostliny nebo celého truhlíku.

Truhlík Graseko Wall Box lze použít pro pěstování okrasných i užitkových rostlin v hydroponických i všech ostatních typech substrátů. Vertikální systém Graseko je modulární a umožňuje snadné sestavení živé stěny jakékoliv velikosti. Náš vertikální systém uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.
Zelená fasáda - Živá stěna Graseko_40


ZAVLAŽOVÁNÍ ZELENÉ FASÁDY

Zavlažovací systém zelené fasády Graseko je efektivní a díky nízké spotřebě vody šetrný k životnímu prostředí. Kapkovací potrubí vede přímo v truhlících, každá rostlina má svůj kapkovač a dostává přesné množství vody. Nedochází tak k prolévání celých segmentů živé stěny, ale k cílenému a úspornému dávkování kapek vody k jednotlivým rostlinám.

V truhlíku je integrován otvor pro vložení kapkovacího potrubí, které pak vede lineárně přes všechny truhlíky živé stěny. Nad každým truhlíkem se umisťuje jeden kapkovač a je tak možné přesně nastavit dávkování vody k jednotlivým rostlinám.

Pokud je zálivka natolik vydatná, že vodní náplň hydroponického truhlíku přesáhne výšku 40 mm, odteče přebytečná voda přetokovými otvory, které jsou situovány na obou stranách každého závěsného truhlíku právě v této výšce.

Zavlažovací systém můžeme napojit na vodovodní přípojku, vodní zásobník nebo studnu. Zavlažování spouští wifi řídící jednotka, která se jednoduše programuje a ovládá aplikací v mobilu. O dávkování vody do zavlažovacího systému zelené fasády se starají elektronické spouštěcí ventily, vlhkost minerálního substrátu monitoruje senzor. Po ukončení závlahy se z venkovní části závlah automaticky vypustí zbývající voda pomocí samovypouštěcích ventilů.Zavlažovací systém živé stěny Graseko_3_2000x1125_1

PŘEDNOSTI SYSTÉMU GRASEKO

 • Jednoduchá instalace
 • Objemné truhlíky
 • Úsporná závlaha
 • Čištění vzduchu
 • Zvlhčení vzduchu
 • Absorpce hluku
 • Tepelná izolace
 • Snadný servis
 • Odolné materiály
 • Reakce na oheň třídy B

Zelená fasáda - Živá stěna Graseko_42

MÁTE OTÁZKY? OZVĚTE SE NÁM!

Budeme rádi, když se na nás obrátíte se svou představou o zelené fasádě. Jsme zvyklí pracovat na náročných projektech a pro náročné zákazníky. Společně si projdeme, jaké jsou možnosti a jak nejlépe vymyslet vaši zelenou fasádu. Klidně nám zavolejte, napište nebo se zastavte do jednoho z našich showroomů.

Kontaktovat
 
 
 
 
 
graseko_eu
Zpět do obchodu