Vertikální zahrady

1

NEJEN PRO VAŠE POTĚŠENÍ

Představujeme vám hydroponický vertikální systém Graseko pro snadné vytvoření živé zelené stěny, vyvinutý českými odborníky a vyráběný v České republice.

Systém vertikální zahrady Graseko jsme vyvinuli na základě našich dlouholetých zkušeností, a svým řešením se hodí pro domácnosti, firmy, restaurace i jiné komerční prostory. Instalace je jednoduchá a při údržbě se snadno dostanete k jednotlivým rostlinám a komponentům závlahy.

Vertikální zahrada Graseko působí pozitivně na vaši psychiku, čistí a zvlhčuje vzduch a díky své schopnosti pohlcovat hluk zlepšuje akustiku místnosti. Navíc je to atraktivní dizajnový prvek v interiéru. Vertikální zahrada - Živá stěna Graseko_35_Realizace


VERTIKÁLNÍ SYSTÉM GRASEKO

Při vývoji našeho vertikálního systému jsme kladli důraz na jednoduchost instalace, dostatečnou velikost truhlíků pro bujný růst rostlin a nízkou spotřebu vody pro závlahu.

Systém vertikální zahrady Graseko tvoří horizontální nosné lišty a hydroponické závěsné truhlíky Graseko Wall Box s rostlinami. Když k tomu navíc přidáme vychytaný způsob zavlažování a odvodnění truhlíků, dostanete z našeho pohledu to nejlepší, co si můžete přát.Vertikální zahrada - Živá stěna Graseko_29_Realizace

Truhlík Graseko Wall Box je vyroben z recyklovaného polypropylenu, který je pevný, pružný a odolný vůči UV záření i mrazu. Použít ho můžete pro vnitřní i venkovní živé stěny. Dodává se v matné černé barvě.

Hydroponický truhlík je určen pro jednu rostlinu. Má rozměr 20 x 20 x 17,5 cm a objem 2,8 l, což umožňuje rostlině vytvořit silný a odolný kořenový systém. Kořeny rostlin v živé stěně Graseko nejsou navzájem prorostlé a je tak velmi snadné provést výměnu rostliny nebo celého truhlíku.

Truhlík Graseko Wall Box lze použít pro pěstování okrasných i užitkových rostlin v hydroponických i všech ostatních typech substrátů. Náš vertikální systém uspokojí i ty nejnáročnější pěstitele.Vertikální zahrada - Živá stěna Graseko_38
Montážní horizontální lišta pro truhlíky Graseko Wall Box je vyrobena z pozinkovaného plechu tl. 1,5mm. V liště jsou dvě velikosti otvorů. Průměr 8 mm je určen pro uchycení ke zdi nebo nosné konstrukci, otvor průměru 5 mm je opatřen závitem a slouží k upevnění truhlíku Graseko Wall Box.

Díky pevnému spojení truhlíků s lištou je vertikální systém Graseko bezpečný a lze jej použít i pro velké vertikální zahrady.

Horizontální lišty se instalují na rovnou nosnou plochu a na výšku jsou mezi sebou vzdálené 20 cm. Lišty je možné instalovat přímo na zeď. Můžete zkombinovat různé délky lišt, abyste docílili požadované šířky živé stěny.Vertikální zahrada - Živá stěna Graseko_36


ZAVLAŽOVÁNÍ VERTIKÁLNÍ ZAHRADY

Zavlažovací systém vertikální zahrady Graseko je efektivní a úsporný. Kapkovací potrubí vede přímo v truhlících, každá rostlina má svůj kapkovač a dostává přesné množství vody. Nedochází tak k napouštění nebo prolévání celých segmentů živé stěny, ale k cílenému a úspornému dávkování kapek vody k rostlině.

V truhlíku je integrován otvor pro vložení kapkovacího potrubí, které pak vede lineárně přes všechny truhlíky živé stěny. Nad každým truhlíkem se umisťuje jeden kapkovač a je tak možné přesně nastavit dávkování vody k jednotlivým rostlinám. Pokud je zálivka natolik vydatná, že vodní náplň hydroponického truhlíku přesáhne výšku 40 mm, odteče přebytečná voda přetokovými otvory, které jsou situovány na obou stranách každého závěsného truhlíku právě v této výšce.

Zavlažovací systém můžeme napojit na vodovodní přípojku. Zavlažování spouští wifi řídící jednotka systému, která se jednoduše programuje a ovládá aplikací v mobilu. O dávkování vody do zavlažovacího systému vertikální zahrady se starají elektronické spouštěcí ventily. Vlhkost hydroponického substrátu monitorujeme vlhkostním senzorem.

U vertikálních zahrad, které není možné připojit k vodovodní přípojce, používáme jako zdroj závlahy vespod umístěnou vodní nádrž s malým a tichým ponorným čerpadlem. Zavlažování spouští digitální časovač, který je možné ovládat aplikací v mobilu. Vlhkost hydroponického substrátu ukazují vlhkoznaky.

Vertikální zahrada - Živá stěna Graseko_39_1


MÁTE OTÁZKY? OZVĚTE SE NÁM!

Budeme rádi, když se na nás obrátíte se svým projektem. Společně si projdeme, jaké jsou možnosti a jak nejlépe vymyslet vaši vertikální zahradu. Klidně nám zavolejte, napište nebo se zastavte do jednoho z našich showroomů. Sedneme si nad vašimi představami a navrhneme takové řešení, které vám padne jako ulité.

 
 
 
 
graseko_eu
Zpět do obchodu