Zelená stěna

Pojem zelená stěna nebo také živá stěna se často používá pro vertikální zahrady a zelené fasády, které jsou osázené živými rostlinami. Jedná se o plnohodnotnou okrasnou zahradu umístěnou na zdi, tedy vertikálně.

Zelená stěna čistí a zvlhčuje vzduch, reguluje teplotu v místnosti nebo okolí budovy a přítomnost zeleně navíc blahodárně působí na naši mysl. Zelené stěny mají významný ekologický přínos pro prostředí, ve kterém žijeme nebo pracujeme a také přináší pozitivní vliv na lidskou psychiku.

 

PŘEDNOSTI NAŠICH ZELENÝCH STĚN

Základem pro živou zelenou stěnu Graseko® jsou horizontální nosné lišty a závěsné hydroponické truhlíky, které mají objem 2,8 litrů pro jednu rostlinu. Náš systém je vhodný pro interiérové i exteriérové zelené stěny.

Konstrukce našich živých stěn je difuzně otevřená a umožňuje proudění vzduchu u stěny nebo fasády. Závěsný truhlík pro pěstování rostlin je vyplněn hydrofilní vatou nebo minerálním hydroponickým substrátem a rostlinou. Vzhledem k velkému objemu truhlíku má každá rostlina v živé zelené stěně příležitost vytvořit pevný kořenový systém. Minerální vata s minerálním substrátem se svou vynikající absorpcí vody a náš efektivní mikrokapkovací zavlažovací systém živých stěn zaručují rostlinám perfektní podmínky pro vývoj.

 

INTERIÉROVÁ VERTIKÁLNÍ ZAHRADA

Vertikální zahrada Graseko® je skvělým dizajnovým a antistresovým prvkem v interiéru, který je krásný na pohled a prospívá tělu i mysli. Rostliny mění oxid uhličitý na kyslík, který ovlivňuje všechny části našeho těla a blahodárně působí na mozek. Živá zelená stěna vám tak pomůže zregenerovat celý organismus.

Vertikální zahrada se živými rostlinami také velmi dobře pohlcuje hluk, proto je vhodným doplňkem pro zlepšení akustiky například v kancelářích nebo restauracích.

Vertikální zahrada - Živá stěna Graseko Showroom Ostrava_2-1

 

VENKOVNÍ ZELENÁ FASÁDA

Zelená fasáda pomáhají chránit dům před přímým slunečním zářením a povětrnostními vlivy. Představuje účinný způsob, jak snížit vnitřní teplotu budovy v létě, a v zimě naopak zvýšit účinnost zateplení.

Kromě vynikajících tepelně izolačních vlastností má živá zelená stěna Graseko® schopnost zadržet vodu, díky čemu dochází ke zvlhčování vzduchu a snížení teploty v okolí budovy. Zároveň pohlcuje prach a nečistoty ze vzduchu a do ovzduší vrací kyslík. Zelených ploch ve městech ubývá a zelené fasády Graseko® jsou funkčním a atraktivním prvkem, který životadárnou zeleň ve městech pomáhá udržet.

Ziva stena - Zelena fas áda Graseko_2_Články

Zpět do obchodu