Vertikální zahrady

Může být vertikální zahrada v místě, kde není voda?

Ano, v tomto případě používáme jako zdroj závlahy vespod umístěnou vodní nádrž s malým a tichým ponorným čerpadlem. Zavlažování vertikální zahrady spouští řídící jednotka, kterou je možné ovládat aplikací v mobilu.

 

Jak často se rostliny na vertikální zahradě zalévají?

Součástí systému vertikální zahrady je automatické zavlažování, nastavené na potřebnou frekvenci zalévání. Počáteční nastavení délky zavlažování je na 3 minuty 1 x týdně. 

 

Jakým způsobem se vertikální zahrada zavlažuje?

Přímo v truhlících vede kapkovací potrubí a každá rostlina vertikální zahrady má svůj kapkovač. Zálivka je tak efektivní, protože každá rostlina dostává přesné množství vody. 

 

Neprostoupí vlhkost do zdi?

Z tohoto nemusíte mít obavu. Vertikální zahrada je od nosné zdi odsazena, aby bylo umožněno proudění vzduchu podél stěny.

 

Jakou teplotu potřebují rostliny vertikální zahrady?

Ideální teplota místnosti, ve které se vertikální zahrada nachází je alespoň 20°C. Rostlinám vyhovují vyrovnané podmínky, bez většího výkyvu teplot.

 

Jak vysoká může být vertikální zahrada?

Vertikální zahrada může být libovolně velká, limitem je pouze velikost stěny nebo technické požadavky například na požární bezpečnost budovy. Vertikální zahrady jsou používány v interiérech i exteriérech.

 

Lze vertikální zahradu postupně rozšiřovat?

Ano, modulární systém je nastaven sofistikovaně tak, aby bylo možno jej dle potřeby rozšiřovat či zmenšovat. Změny jsou možné vertikálním i horizontálním směrem.

 

Vyžaduje vertikální zahrada speciální osvětlení?

Správné osvětlení je pro rostliny velmi důležité a dotváří optimální podmínky pro růst a vitalitu rostlin. Doporučujeme používat růstové osvětlení i v interiérech s pocitově dostatečnou intenzitou denního světla.

 

Jak dlouho je potřeba rostlinám svítit?

Osvětlení vertikální zahrady doporučujeme používat 10–12 hodin denně. Pokud se jedná o velmi světlý prostor s dostatkem denního světla, může se doba svícení zkrátit nebo rozdělit.

 

Jak často je zapotřebí provádět údržbu vertikální zahrady?

Vertikální zahrada potřebuje péči alespoň 1 x měsíčně. Pokud chcete docílit neustále perfektního vzhledu vertikální zahrady, provádějte údržbu častěji. Údržbu vertikální zahrady můžete zvládnout svépomocí. Pokud si na to ale netroufáte, můžete si servis objednat u nás nebo u jiné odborné firmy.

 

Nabízíte také údržbu vertikálních zahrad?

Ano, údržbu našich vertikálních zahrad běžně zajišťujeme především ve společnostech a institucích. Kalkulace údržby je vždy závislá na velikosti vertikální zahrady a četnost je volitelně 1 x nebo 2x měsíčně s celoročním monitoringem závlahy dálkově přes aplikaci.

 

Má vertikální zahrada vliv na podmínky v interiéru?

Ano, vertikální zahrada zlepšuje klima v interiéru a snižuje prašnost. Účinně také snižuje úroveň hluku v místnosti.

Zpět do obchodu