Atlantis Gro-Wall®  Vertikální zahrady a Zelené stěny

Vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall

 

 

Vertikální zahradní systémy Atlantis Gro-Wall® jsou inovativní produkty pro snadné vytvoření živé zelené stěny. Pomocí našeho modulového systému si můžete hravě vytvořit svou vnitřní nebo venkovní zelenou stěnu, bylinkovou zahrádku na zdi nebo třeba živý obraz v místnosti. Umístění se meze nekladou. Jedná se o profesionální systém vertikální zahrady, který zvládne sestavit a nainstalovat téměř každý. 

Řešení Gro-Wall® poskytuje snadný přístup k jednotlivým rostlinám a komponentům zavlažování. V nabídce máme několik vertikálních systémů, pro jednoduché aplikace i náročnější zelené stěny a fasády.

Vertikální zahrady neslouží jen pro potěšení. V místnosti vám pročistí vzduch a pomohou zklidnit tělo i mysl. Rostliny mění oxid uhličitý na kyslík. Kyslík ovlivňuje všechny části našeho těla a blahodárně působí na mozek. Květiny jsou také skvělým antistresovým prvkem v interiéru. Zelená dekorace vám tak pomůže zregenerovat celý organismus.

Vytvoření svěží, krásné a snadno udržovatelné vnitřní nebo venkovní vertikální zahrady je nyní mnohem snadnější díky našim stěnovým a fasádním řešením, založeným na osvědčené technologii Atlantis Gro-Wall®. Jednoduchý a silný design našich vertikálních zahrad je perfektní volbou pro architekty a designéry.

Charakteristika vertikálních zahrad a zelených stěn Atlantis Gro-Wall®

Vertikální zahradní systém Atlantis Gro-Wall® je skutečně modulární s individuální možností vertikálního i horizontálního rozšíření.  Moduly Gro-Wall® se snadno instalují a lze je rychle upevnit na jakoukoliv rovnou konstrukční stěnu včetně cihel, betonu, dřeva, plechu, sádrokartonu a dalších povrchů.

Vertikální zahrady a zelené stěny Gro-Wall® mají 6-ti litrové pěstební nádoby, zaručujucí dostatek prostoru pro kvalitní rozvoj kořenového systému rostlin. Rostliny, po zasazení do objemných truhlíků systému Gro-Wall®, mají vynikající předpoklad pro bujný a zdravý růst.

Každá vertikální zahrada nebo zelená stěna Gro-Wall® může být díky sytému I.P.I. (Individual Plant Irigation) vybavena integrovaným automatickým závlahovým systémem, který minimalizuje nároky na údržbu zelené stěny.

Vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall® mají prokazatelně pozitivní vliv na kvalitu ovzduší v místnosti a duševní pohodu a zdraví člověka. Jsou známy úvahy kladně hodnotící vertikální zahrady jako aktivní stěny obytných místností nebo budov. Na pracovištích zelená živá stěna velmi pozitivně ovlivňuje efektivitu a výkon člověka a příznivě působí proti stresu.

Proč zvolit vertikální zahradu Atlantis Gro-Wall®

Image

 

Široká škála využití
Se systémem Atlantis Gro-Wall® jednoduše nainstalujete vertikální zahradu v interiéru i exteriéru, se snadným přístupem k jednotlivým rostlinám a komponentům závlahy. Výrobky Atlantis Gro-Wall®  jsou svým řešěením ideální pro domácnosti, firmy i velké komerční prostory.

Ekologický a zdravotní přínos
Vertikální zahrady a zelené stěny Atlantis Gro-Wall®  mají velký ekologický přínos co se týká čištění vzduchu a snížení tepelného vlivu na místnosti a budovy. Živá zelená stěna má vynikající vliv na kvalitu vzduchu v místnosti a schopnost navozovat pozitivní atmosféru zlepšující lidskou duševní pohodu.

Produkty Atlantis Gro-Wall®

 

 

 


Gro-Wall® 4.5 umožňuje instalaci vertikální zahrady i v náročných podmínkách a to jak v exteriéru tak v interiéru. Jeho nekompromisní robustnost a odolnost ho předurčuje nejen pro náročnější instalace v interiérech budov, ale take pro velmi efektivní realizace venkovních zelených fasád.

Velké pěstební nádoby pojmou 6,5 litrů substrátu, který zajistí bujný růst rostlin a optimální zadržování vlhkosti. Do jednoho pěstebního květináče se vysazuje pouze jedna rostlina. Pěstební nádobu po zasunutí do modulu zajistíte proti vypadnutí zajišťovacím kolíčkem.

Moduly Gro-Wall® 4.5 jsou snadno instalovatelné a lze je rychle upevnit na jakoukoliv konstrukční stěnu nebo fasádu včetně cihel, betonu, dřeva, plechu a ostatních materiálů.

Patentovaný integrovaný zavlažovací systém I.P.I.™ (Individual Plant Irrigation) umožňuje rovnoměrné rozložení závlahy do všech instalovaných modulů přímo k jednotlivým rostlinám. Přebyteční voda protéká kaskádovitě do nižších modulů a následně do záchytné nádoby popř. do odpadu.

Gro-Wall® 4.5 poskytuje jednoduchý přístup k rostlinám a zavlažovacím komponentům pro snadné provedení změn a při údržbě vertikální zahrady. Vyjmutí pěstební nádoby a přístup ke komponentům závlahy provedete za pár sekund.

 

 

 

Gro-Wall® Slim Pro je štíhlý vertikální stěnový systém, vhodný pro instalaci na větší plochy i na plochy v omezeném prostoru a lze jej použít v interiéru i exteriéru.

I přes svůj štíhlý profil pojme každá pěstební nádoba 6 l substrátu pro zdravý a bujný růst rostlin s optimálním zadržováním vlhkosti. Do jednoho pěstebního květináče se vysazují dvě rostliny. Pěstební nádoba se po vložení do system automaticky zajistí proti samovolnému vysunutí.

Integrovaný systém pro distribuci závlahy I.P.I.TM (Individual Plant Irrigation) poskytuje rovnoměrně rozložené zavlažování do všech instalovaných modulů přímo k jednotlivým rostlinám. Přebytečná voda může volitelně protékat do nižších modulů nebo se může vypouštět do záchytné nádoby nebo odpadu pomocí standardních zavlažovacích trubek o průměru 16 mm.

 

 


Gro-Wall® Slim Line je nový systém vertikální zahrady, který je postaven na úspěchu produktu Gro-Wall® Slim Pro. Tento typ vertikální zahrady je velmi jednoduchý a vhodný pro instalaci svépomocí. Jedná se pouze o upevnění základové nosné desky na stěnu či zeď a zavěšení pěstebních nádob s vysazenými rostlinami. Systém Gro-Wall® Slim Line je vhodný pro interiér i exteriér.

I přes svůj štíhlý profil pojme každá pěstební nídoba 6 l substrátu pro zdravý a bujný růst rostlin s optimálním zadržováním vlhkosti. Do jednoho pěstebního květináče se vysazují dvě rostliny.
Pěstební nádoby jsou vybaveny drážkou a svorkou pro uchycení zavlažovacího potrubí s kapkovači, které zajistí rovnoměrné dávkování vody pro každou rostlinu.

Každá pěstební nádoba je vybavena odtokovými otvory, kterými může přebytečná voda protékat kaskádovitě do nižších pater a dále do záchytné nádoby umístěné ve spodní části systému.


Výběr správného produktu Gro-Wall®  je založen na specifických podmínkách projektu. Volba správného substrátu, vhodných rostlin a jejich rozmístění, je klíčem k zajištění zdravé, funkční a krásné zelené stěny. Kontaktujte nás, rádi vám poskytneme informace nebo cenovou nabídku pro váš projekt. Navštivte pro inspiraci náš Gro-Wall showroom v Ostravě. Vertikální zahrady Gro-Wall můžete zakoupit také v našem e-shopu.

Image
Image

Atlantis Gro-Wall® je registrovanou obchodní značkou distribuovanou v České republice a Slovenské republice společností Graseko, s.r.o.

Vertikální zahradní systémy Atlantis Gro-Wall® nabízíme také velkoobchodně. Jsme výhradní zástupci této značky v České republice a na Slovensku. Zaregistrujte si u nás vaši firmu a nakupujte s velkoobchodní slevou.  Neváhejte se na nás obrátit  se svým projektem a my vám doporučíme nejvhodnější produkt, poradíme s instalací nebo zajistíme odbornou realizaci. Nabízíme úzkou spolupráci s architekty, projektanty a realizátory.

Kontaktní formulář pro vaši poptávku

Soubory ke stažení

Ceník Atlantis Gro-Wall®2019.pdf (309kb)

Atlantis Gro Wall_katalog_CZ.pdf (4,49Mb)

Atlantis Gro Wall_katalog_SK.pdf (4,51Mb)

Manuál_Gro Wall 4.5_CZ.pdf (3,94Mb)

Manuál_Gro Wall 4.5_SK.pdf (3,69Mb)

Manuál Gro-Wall Slim Pro_CZ.pdf (4,08Mb)

Manuál Gro-Wall Slim Pro_SK.pdf (4,05Mb)

Manuál Gro-Wall Slim Line_CZ.pdf (2,42Mb)

Manuál Gro-Wall Slim Line_SK.pdf (2,40Mb)