Realizace automatických zavlažovacích systémů

Krásný a svěže zelený trávník nelze vypěstovat bez pravidelného zavlažování. Ani v našem mírném klimatickém pásmu se nemůžeme spolehnout na pravidelné dešťové srážky a zejména v parných letních dnech dostávají trávníky velmi zabrat. Ale nejen trávníky potřebují pravidelnou zálivku, zejména mladé výsadby se bez pravidelné závlahy nemají možnost rozvíjet. Z toho důvodu je vhodné před založením zahrady nebo trávníku uvažovat o instalaci automatického zavlažovacího systému.

Automatický zavlažovací systém trávníku se skládá z potrubí a výsuvných postřikovačů, které jsou skryty pod úrovní terénu v hloubce kolem 15-ti centimetrů. Na základě impulzu ovládací jednotky zavlažovacího sytému otevřou elektromagnetické ventily přívod vody do potrubí a postřikovače se vysunou nad terén a zavlažují po nastavenou dobu. Poté, co uběhne nastavený čas se automaticky uzavřou ventily a postřikovače se zasunou zpět do podzemních pouzder. U výsadeb je pak instalována mezi rostliny kapková závlaha pomocí potrubí, které je uloženo pod mulčovací kůrou nebo kamenivem. Pro případ deštivého počasí je systém vybaven čidlem srážek a nezavlažujete tedy nadbytečně.

Máte-li zájem o kalkulaci nebo o více informací ohledně zavlažovacích systémů, obraťte se prosím na nás se svou poptávkou. Rádi vám poskytneme informace, doporučíme nejvhodnější produkty, poradíme s instalací nebo zajistíme odbornou realizaci.

Kontaktní formulář pro vaši poptávku