Atlantis Gro-Wall vertikální zahrady a zelené stěny

Vertikální zahrada je označení pro plochu s výsadbou rostlin, která je spíše nebo zcela svislá. Tato plocha je také nazývána jako zelená stěna, živá stěna, vegetační stěna, zelená zeď, zelená fasáda. Někdy jde o rostliny, které vyrůstají v hydroponii, jindy v modulárních systémech s nádobami se substrátem s instalovanou automatickou závlahou. Vertikální zahrady mohou mít výtvarně nebo designově působící zpracování, podobně jako je tomu u okrasných zahrad.

Image

Image

Vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall jsou vysoce inovativní produkty pro vytvoření zelené stěny. Tento unikátní modulový systém je velmi snadné smontovat a instalovat na zeď. Jedná se o profesionální systém vertikální zahrady, který zvládne sestavit a nainstalovat průměrně zdatný kutil. Součástí každého balení je velmi podrobný instalační manuál v českém jazyce a také veškeré potřebné komponenty pro sestavení vertikální zahrady. Nemusíte již shánět a dokupovat další prvky pro stavbu zelené stěny, jak je tomu u podobných systémů. Proto jsou vertikální zahrady Grow-Wall vhodné i pro montáž svépomocí. Umístění se meze nekladou. Pomocí našeho modulového systému si můžete hravě vytvořit svou vlastní zelenou stěnu, bylinkovou zahrádku nebo třeba jen živý obraz v místnosti.

Velkou výhodou vertikálních zahrad Gro-Wall je velký objem pěstebních nádob, což zaručuje dostatek prostoru pro kvalitní rozvoj kořenového systému rostlin. Pokojové rostliny bývají při zakoupení zpravidla  ve velmi malých květináčích s odlehčeným substrátem, což je sice výhodné pro nízké náklady na transport a prodej, ale z dlouhodobého hlediska nevhodné pro další pěstování a kvalitní vývoj rostlin. Po zasazení do objemných pěstebních nádob systému Gro-Wall mají rostliny vynikající základ pro bujný a zdravý růst.

Vertikální zahrady Atlantis Gro-Wall mají prokazatelně pozitivní vliv na kvalitu ovzduší v místnosti a duševní pohodu a zdraví člověka. Jsou známy úvahy kladně hodnotící vertikální zahrady jako "aktivní" stěny obytných místností nebo budov. Na pracovištích zase zelená živá stěna velmi pozitivně ovlivňuje efektivitu a výkon člověka a příznivě působí proti stresu.

Vertikální zahrady Gro-Wall mohou být instalovány uvnitř i venku a můžete je přizpůsobit libovolnému tvaru. Každá vertikální zahrada Gro-Wall může být díky unikátnímu sytému I.P.I. (Individual Plant Irigation)  vybavena integrovaným automatickým závlahovým systémem. Každá konstrukce a výběr produktu je založen na specifických podmínkách projektu. Výběr správných rostlin pro správné umístění je klíčem k zajištění zdravé, funkční a krásné zelené stěny. Kontaktujte nás, pokud potřebujete informace nebo cenovou nabídku pro váš projekt.

Hlavní přednosti vertikálních zahrad Gro-Wall

Image

 

Ekologický a zdravotní přínos

  Atlantis Gro-Wall vertikální zahrady a zelené stěny mají velký ekologický přínos co se týká čištění vzduchu a snížení tepelného vlivu na místnosti a budovy. Zelená živá stěna má vynikající vliv na kvalitu vzduchu v místnosti a schopnost navozovat pozitivní atmosféru zlepšující lidskou duševní pohodu. I jeden modul instalovaný na zeď může velmi pozitivně ovlivnit klima v místnosti, což ocení zejména lidé s častými respiračními problémy. 

Modulární systém
Vertikální zahradní systém Atlantis Gro-Wall® je skutečně modulární s individuální možností vertikálního i horizontálního rozšíření systému. Pokud umíte postavit lego, můžete postavit také zelenou stěnu Gro-Wall. Tento inovativní systém umožňuje rychlou instalaci s okamžitým potěšením. Údržba je minimální a v případě potřeby je velmi snadný přístup do oblastí systému. Moduly Gro-Wall® se snadno instalují a lze je rychle upevnit na jakoukoliv konstrukční stěnu včetně cihel, betonu, dřeva, plechu, sádrokartonu a dalších povrchů.

Široká škála využití
Atlantis Gro-Wall vertikální zahrady a zelené stěny jsou ucelenou řadou výrobků vhodných pro všechny aplikace, a to jak v interiérech, tak v exteriérech. Naše vertikální zahradní řešení se přizpůsobí vašemu rozpočtu a využití. Výrobky Atlantis Gro-Wall  jsou ideální pro velké komerční prostory, firmy i domácnosti.

Produkty Atlantis Gro-Wall

Atlantis Gro-Wall 4.5
Image

Image

 

 


Atlantis Gro-Wall® 4.5 obsahuje mnoho intuitivních a konstrukčních prvků, které prospívají jak uživatelům, tak návrhářům. Mezi nové funkce patří revoluční zavlažovací systém, zdokonalené ukotvení ke stěně a vylepšené možnosti výsadby.

Gro-Wall® 4.5 umožňuje instalovat vertikální zahrady v různých podmínkách.  Tento profesionální systém vertikální zahrady je možné instalovat v interiéru i exteriéru. Jeho robustnost a odolnost ho předurčuje nejen pro náročnější instalace v interiérech budov a domů ale také pro velmi efektivní realizace venkovních zelených fasád.

Moduly Gro-Wall® 4.5 jsou snadno instalovatelné a lze je rychle upevnit na jakoukoliv konstrukční stěnu nebo fasádu včetně cihel, betonu, dřeva, plechu a ostatních materiálů.

Modulární design se dá jednoduše instalovat horizontálně i vertikálně. Nová osazovací nádoba umožňuje vložit 6,5 litrů substrátu, který zajistí zdravý růst rostlin a optimální zadržování vlhkosti. To je jedinečný benefit proti systémům, které jsou vybaveny menšími pěstebními nádobami. Novinkou je bezpečnostní zajišťovací mechanismus pěstebních nádob.

Patentovaný systém distribuce závlahy I.P.I. (Individual Plant Irigation) poskytuje rovnoměrně rozložené zavlažování do všech instalovaných modulů. Případná přebytečná voda protéká postupně přes nižší moduly do záchytné vaničky, drenáže nebo kanalizace.

Vytvořte svěží, krásné vertikální zahrady, vnitřní nebo venkovní s moduly Atlantis Gro-Wall® 4.5. Vertikální zahrady se vytvářejí s využitím přírodních půdních směsí s cílem udržet živiny. Tento modulární systém umožňuje lokalizovanou retenci vlhkosti a dobrý přístup k jednotlivým rostlinám a vytváří optimální podmínky pro úspěšnou vertikální zahradu.

Nabízíme také kompletní sortiment dalších produktů pro vybudování vertikální zelené stěny. Pro váš projekt vám můžeme dodat komponenty zavlažovacího systému, substráty, rostliny i hnojiva.

Atlantis Gro-Wall Slim Pro
 

               Image

Image

 


Gro-Wall® Slim Pro je nový vertikální zahradní stěnový systém, který je postaven na úspěchu produktu Gro-Wall® 4.5 a poskytuje významná vylepšení a tenčí profil, díky čemuž je systém ideální pro aplikace s omezeným prostorem. Tento produkt je také velmi jednoduchý pro montáž svépomocí.

Nové funkce zahrnují vestavěný odvodňovací systém, zásuvná pěstební nádoba  se nyní automaticky po vložení zajistí a zavlažování je nyní možné namontovat na přední část i do středu modulu.

Nová osazovací nádoba je štíhlejší, přesto umožňuje vložit 6 litrů substrátu, který zajistí zdravý růst rostlin a optimální zadržování vlhkosti. To je jedinečný benefit proti systémům, které jsou vybaveny menšími pěstebními nádobami.

Patentovaný systém distribuce závlahy I.P.I. (Individual Plant Irigation) poskytuje rovnoměrně rozložené zavlažování do všech instalovaných modulů. Přebytečná voda může volitelně protékat do nižších modulů nebo se může vypouštět do záchytné vaničky pomocí  úzkých zavlažovacích trubek.

Vytvořte si svěží krásnou vertikální zahradu s moduly Atlantis Gro-Wall® Slim Pro. Vertikální zahrady se vytvářejí s využitím přírodních půdních směsí s cílem udržet živiny. Tento modulární systém umožňuje lokalizovanou retenci vlhkosti a dobrý přístup k jednotlivým rostlinám a vytváří optimální podmínky pro úspěšnou vertikální zahradu. 

Nabízíme také kompletní sortiment dalších produktů pro vybudování vertikální zelené stěny. Pro váš projekt vám můžeme dodat komponenty zavlažovacího systému, substráty, rostliny i hnojiva.

Možnosti využití vertikálních zahrad Atlantis Gro-Wall


 

Image
Image

Atlantis Gro-Wall® je registrovanou obchodní značkou distribuovanou v České republice a Slovenské republice společností Graseko, s.r.o.

Vertikální zahradní systémy Atlantis Gro-Wall® nabízíme také velkoobchodně. Jsme výhradní zástupci této značky v České republice a na Slovensku. Zaregistrujte si u nás vaši firmu a nakupujte s velkoobchodní slevou 20-40%.  Neváhejte se na nás obrátit  se svým projektem a my vám doporučíme nejvhodnější produkt, poradíme s instalací nebo zajistíme odbornou realizaci. Nabízíme úzkou spolupráci s architekty, projektanty a realizátory.

Kontaktní formulář pro vaši poptávku


 

Text článku, použité fotografie a loga jsou chráněny autorskými právy autora, výrobce nebo distributora. Je zakázáno je používat nebo dále šířit bez svolení společnosti Graseko s.r.o.