Zahradní jezírka


Jezírko je vodní nádrž,  která může být napájena povrchovou, srážkovou, podzemní nebo pitnou vodou. Jezírko má daný poměr regenerační zóny tzv. čisté vodní plochy a mělké vody, která je osázena bahenními, vlhkomilnými a vodními rostlinami jako jsou například orobince, vodní kosatce nebo okrasné trávy. 

Pomůžeme vám s návrhem okrasného nebo koupacího jezírka, které bude nejvhodnější pro vaši zahradu. Provádíme realizace na klíč, od 3D návrhu přes výkopové práce až po osázení vodními rostlinami a kameny. V nabídce máme kvalitní filtrační systémy, čerpadla, jezírkové fólie i přípravky pro úpravu vody. Dodáme vám také atraktivní kameny a dřeviny jakékoli velikosti a tvaru, na míru kompozici vašeho jezírka.
 

Okrasné zahradní  jezírko

Okrasné zahradní jezírko je moderním trendem ve využití zahrad u rodinných domů a firemních areálů. Vodní hladina okrasného jezírka oživí každou zahradu a nejen to, stane se jeho dominantou. Pobyt u zahradního jezírka má na člověka relaxační a povzbuzující účinky. Zahradní okrasné jezírko je ideální místo pro odpočinek a vypnutí od okolního světa. Jezírko zahradu promění až nečekaně. Jeho hladina zrcadlí okolní krásu, přitahuje pozornost jako magnet. Přináší uklidnění, pohodu a také příjemně zvlhčený vzduch. Jezírko si můžete dovolit i na menší dvorek, i maličké je krásné. Větší zahrada si pak zaslouží velkorysejší vodní oázu s okrasnými rybami, lekníny a jinými kvetoucími vodními rostlinami.


Koupací jezírko se samočistící schopností

Tato koupací jezírka jsou založena pouze na přírodních samočistících principech a k čištění vody využívají funkci vodních rostlin a nitrifikačních bakterií. Pro správnou účinnost je potřeba poměrně velká plocha hladiny, min. 100 m², lépe však více. Polovina plochy jezírka je určena jako regenerační zóna osázená vodními a bahenními rostlinami, kde hloubka vody je do 0,5 m. O samotný proces čištění vody se pak postarají bakterie a vodní rostliny, které z vody odeberou živiny, které by jinak posloužily řasám. Jezírko se obejde zcela bez jakékoliv techniky, musíme ale počítat s tím, že občas bude docházet k zakalení vody, nebo růstu řas.

 

Koupací jezírko s biologickou filtrací

Nemáme-li dostatek prostoru, nebo vyžadujeme-li lepší kvalitu vody, musíme přírodě pomoci. Tím, že zmenšíme plochu jezírka, zmenšíme také prostor ve kterém žijí „užitečné bakterie“, které se v přírodních nádržích starají o proces nitrifikace. Proto je nutné tento prostor nahradit použitím jezírkové filtrace, která supluje prostor potřebný pro osídlení bakteriemi a kterého je v jezírku nedostatek. Jezírkové filtrace jsou nádoby, ve kterých je filtrační médium, jedná se o porézní materiál, který je vhodný k osídlení bakteriemi. Celý filtrační proces probíhá na přírodní bázi, bez aplikace jakékoliv chemie.


 

Kontaktní formulář pro vaši poptávku